KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14818281
nr 1481 8281
Louis Bastin
(1912-1979), Sverige
Dansare. Signerad, blandteknik, 77x55 cm, yttermått inklusive ram: 93x71 cm
Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.
måndag 8 augusti 2022
kl 20:26:04
Louis Bastin
Läs mer om Louis Bastin